Tento obchod používá cookies, které jsou nutné pro plynulý proces nakupování a aby si obchod pamatoval vámi zvolené typy zobrazení výrobků v kategoriích.

Bodavý hmyz

Zcela jistě každého z nás už popíchal někdy komár. Většinu z nás i včela nebo vosa. Některé nějaký ten sršeň. Však také známe bodnutí ovádem. Jsou to vesměs rudé bulky na kůži. Většinou nepříjemně svědí. Podstatné je, že až na vyjímečné případy, tyto bulky během několika dní zcela zmizí a pokud je člověk neškrábe, neztíží mu život ani v průběhu bulčí existence, ani po vyprchání. Děsit se toho, bát se jich, to není nic pro nás.

Proč? Jednoduše, protože naše tělo ví, jak se s tím vypořádat. Jak mnozí víme, alergie na takové bodnutí se projevuje když dojde k tomu prvnímu. Však k prvním bodnutím dochází v útlém dětství. A skutečně vážná reakce těla na včelí jed se dnes dá doktory velmi rychle a snadno nejen identifikovat, ale také léčit. I neočekávaná reakce na bodnutí hmyzem, ač není člověk na toto alergický, se dá ambulantně řešit. Nic zdlouhavého, nic bolavého. Jen to píchne, jako když si člověk zarazí třísku. A řekněte si sami. Bojíte se dřevěných věcí, abyste si náhodou nezadřeli třísku? Protože taková tříska pod nehtem je mnohem bolestivější než včelí bodnutí do ruky.

Poradím vám jednu jednoduchou věc. Když běháte, když jedete na kole, prostě nemějte otevřenou pusu a pokud vás něco skutečně píchne, tak to pak bude do míst, která vás existenčně neohrozí. 
A pokud jste skutečně z té velmi malé skupiny lidí, která je na bodnutí hmyzu alergická, pamatujte, že žádná včelička nelítá proto, aby nás píchla. Není to její cíl. Je to její sebevražedná obrana. A kdo by s radostí páchal sebevraždu kvůli nějakému člověku? Je to holý nesmysl. Šance, že včela, kterou potkáme, na nás zaútočí, je mizivá, pokud ji úmyslně neprovokujeme. 

A tedy. Nelákejme komáry otevřeným oknem na lampu. Neprovokujme bodavý hmyz. A hlavně, nezveličujme svůj strach vůči těmto malým tvorečkům. Pokud byste se však rádi chtěli ujistit nejen pravidelným připomínáním koukáním se na Grujáka Bodavce, jemuž včely nevadí. Klidně na něj pomyslně sveďte i veškerou obávanou bolest a strast z bodnutí. Gruják je dřevěný bubák. Jeho to nebolí.