Tento obchod používá cookies, které jsou nutné pro plynulý proces nakupování a aby si obchod pamatoval vámi zvolené typy zobrazení výrobků v kategoriích.

O nás, o Gruji

Marně bychom hledali spojitost mezi jménem tvůrce nebo třeba významem dílny ve jménu „Gruji”. Není to složenina ani spojení jména s příjmením. Gruji je jednoduše jméno. Virtuální jméno, které se prochází po internetu, za nimž se čas od času odhalí právě autor dílny Gruji.

Virtuální však není pouze jméno, virtuální jsou i myšlenky. Myšlenky negativní taktéž. Pocit strachu, obavy, hněv, touha po agresi, nejistota i myšlenka jak situaci řešit. Cokoliv, co se odehrává v hlavě je teoreticky nehmotné. Dá se tedy jinými slovy říci, že když je to nehmotné, je to duševní záležitost.

Gruji si však našlo cestu, jak se zhmotnit, a to nijak jinak, než výrobky dílny Gruji.

Cílů Gruji je několik, však všechny spolu souvisí. Chceme, aby v našich domácnostech nevítaly, hosty i domácí, kusy plastiku obalené jiným kusem plastiku, vyrobeným někde mimo naši zemi.

Tvoříme vždy v základě ze dřeva/bavlny a to tady v České republice.

Každý výrobek má v sobě kus ruční práce!

Cílíme na problémy dnešní společnosti - uměle přebujelý strach, neustálé vyvolávání sporů, neklid a obří shon. Většina našich výrobků má proto "schopnost" se některému tomuto vlivu postavit vstříc!

Povídání o výrobcích najdete na stránce Naše výrobky.

Ještě pár slov o autorovi:

Jmenuji se František Vaculík a bydlím na Hané. 

ave já

Vyrůstal jsem v rodině vášnivých kutilů, vystudoval střední průmyslovku, konkrétně oděvní v Prostějově. Od útlého dětství též kutím. Po maturitě jsem se na praxi naučil jak se zdí, omítá, štukuje, sádruje. Opravoval různé stavařské počiny a neduhy rekonstruovaných domů, kdy jsem se dostal k dláždění, obkládání, základům elektroinstalace, vodaření, topenaření... natírání, malování, lakování, broušení i sádrokartonaření... 
Neustále doma vylepšuji permakulturní biozahrádku, v čemž se sám vzdělávám též od dětství, protože jsem už jako malý kluk jezdil s dědečkem na zahrádku.

Velmi často jsem však pozoroval dědečka jak něco vyřezává. Bylo to hypnotizující, vzal do rukou kus starého deštníku, chvíli si s tím hrál u brusky, pak kov zapích do rukojeti a šel dlabat. Vydlabal třeba strom nebo tvář, cokoliv do čehokoliv ho napadlo. Samozřejmě jsem to musel vždycky zkusit, a tak nebyla náhoda, že v době mého dospívání, už jsem nějakou tu maličkost dokázal sám. U dřeva jsem také zůstal. Ať je dnes materiálů mnoho, dřevo má své kouzlo, své suky, příběhy. To není jen kus kovu nebo plastiku, který se odlije, provrtá a vytvaruje, to v žádném případě!

Zároveň s Gruji se věnuji občasnému zastání pozice „hodinového manžela”, kdy pomáhám lidem v okolí s čímkoliv, co je potřeba dát různě dohromady, rozchodit, postavit a podobně...

Přidám ještě pár odkazů:
Plodiště nápadů: http://www.grujorin.8u.cz
Plodiště filozofických článků, úvah a příběhů: http://facebook.com/grujorin/notes

František Vaculík
Výrobce, majitel, autor


Osobní údaje:
Jméno a příjmení: František Vaculík
Ič: 05699291
Sídlo: Určice 346, 79804 Určice

Kontaktní údaje:
E-mail: posta@gruji.cz
Telefon: +420 773 225 603